Podcast

Dinle Podcast uygulamasında, pozitif disiplin tekniklerinden örnekler bulabileceğiniz “Pozitif Baba ile EBEVEYNLİK YOLCULUĞU” serisine ulaşabilirsiniz.

Öz hakiki ebeveynlik erişimi engellenmiş, alamadığı ebeveynliği çocuğuna vermeye çalışan, günü bazen kurtaran, bazen de batıran, yaptıklarıyla ya da yapamadıklarıyla yüreği sıkışan, daha iyisinin nedenlerini bilip nasılını her yerde arayan, uzun ince bir yolda hem çocuğunu hem kendini büyüten herkese selam olsun.

Ebeveynlik bizleri bir şekilde yalnızlaştırsa da bu yalnızlığın çekilir yanı ve hatta kimseye pek faydası yok. Fakat birlikte düşünmek, fark etmek, omuz vermek, hatırlamak ve yön bulmak hepimizin iyileştiricileri.

Dilerim yeni yollarımız hep daha iyiye çıksın…

Çocukların  sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yetişkinliğe ulaşmaları için, bilmeleri gerekenleri öğrenirken onlara hem eşlik hem de liderlik etmek günümüz ebeveynleri için bir hayli zor ve yorucu.

Ne yapmak istediğimizi bilsek de, nasıl yapacağımızı kestiremiyor, büyük bir stres altında hem kendimizde hem de çocuğumuzdaki büyük duyguları yönetmeye çalışıyoruz.

Ebeveynler ve bakım verenler için pozitif disiplin eğitimi, katılımcılarına yeni bakış açıları, kendilerine ve çocuklarıyla olan ilişkilerine dair geniş bir iç görü ve “yaramazlık” olarak adlandırdığımız, istenmeyen davranışlara ait farkındalık kazandırır.

Çocukların davranışlarıyla ilgili farkındalık kazandığınızda, çözüm odaklı insanlar haline gelmeleri için gerekli beceri ve teknikleri öğretmeye başlarsınız. Pozitif disiplin kendinize, çocuğunuza ve içinde bulunduğunuz duruma saygılı davranışlar geliştirmenizi sağlar.

Eğitim süreçleri için “Hizmetlerimiz” bölümünü yıklayın.

Verilen tüm Eğitimler Pasific University onaylı PDA (Positive Discipline Association (PDA) tarafından geliştirilmiş.