MERHABA BEN BERRİN ÇELİKEL !

ETİK BENİM İKİNCİ ADIM

Disiplinler arası bilgi ve beyin gücüne inanan, farklı sektörlerde nefes alan arkadaşlarımla tek kişilik dev ordu halinde çalışan bir orkestra şefiyim.  Sizler gibi nefes alıp, mutluluk veriyorum. 
Etik benim ikinci adım. Gizlilik ve sessizlik sözleşmesiyle çalışıyorum. 
Hayatınız ve siz biriciksiniz…
Yaşam değişikliğinin, insanın yetkinliklerinde olduğuna inanıyorum.  Sınırlarının “bu kadar” olduğunu düşünenlere, daha fazlasını öğretme hedefindeyim.  Farkı yaşamanız için sizinle beraber çalışıyorum. 
Başarı ve mutluluğa attığınız her imzada yanınızdayız.

http://www.berrincelikel.com/#Intro

Burak ALPTEKİN

Uluslararası Pozitif Disiplin Eğitmeni

Merhaba ben Burak. İlk işim babalık, öğretmenim, eğitim koçuyum ve Pozitif disiplin eğitmeniyim.

Sağlıklı ve başarılı insan yetiştirmenin tüm ebeveynlerin hayali olduğunu uzun zamandır görüyor ancak “nasıl yapılır” kısmında zorlandıkça hedefi şaşırıp aksi yönde yol alabildiklerini gözlemliyordum.

Ebeveynliğin bu, “nasıl yapılır?” kısmı baba olunca benim de kafamı epey karıştırmış ve bocalamama sebep olmuştu.

Olabileceğim en iyi halimle, en etkili ebeveynliği yapmak isterken, bildiklerimin yetmediğini fark edip kimi zaman çaresiz, yalnız ve hatta öfkeli hissediyordum.

Ebeveynlikten sonra bir anlamda dağılan hayatı tekrar yola koymaya çalışırken yolum pozitif disiplinle karşılaştı.

Önce ebeveynlik eğitimimi, ardından eğitmenlik eğitimimi “Uluslar Arası Pozitif Disiplin Birliği” ile tamamladım.

Hakkında

Bu eğitim programlarında öğrendiklerim, telaşla edinmeye çalıştığım bir çok dağınık bilgiyi, pratiğe de dökebilmeme fırsat verdi. Bu süreçte tanıştığım onlarca harika insan, yıllardır pozitif disiplinle çocuklarını büyütmüş, hatta torunlarında uygulamaya devam etmekteydi. Yollarını şaşırdıklarında tekrar pozitif disiplin prensiplerine dönerek doğru olana yaklaştıklarından emindiler.

Çocukları ister 4, ister 24 yaşında olsun farklı kültürlerden gelen bu insanların hala aynı sistemle ebeveynlik yapma istekleri, bana hem heyecan hem de ilham verdi.   

Bazı Pozitif Disiplin teknikleri  uyguladığım an sonuç verdi, bazıları ise, çocuklar için uzun vadeli planlarımın tohumları haline geldi, ebeveynliğime, çocuklarla olan ilişkime, evimizde yönettiğimiz tüm süreçlere, mesleğime, hatta ilişkilerime olumlu yönde birçok katkısı oldu.

Şimdi, tüm öğrendiklerimi, tıpkı benim gibi kendine yol haritası arayan, iyi birer ebeveyn olmaya çalışan ve bu süreçte bir çok mücadele veren, değişime ve gelişime açık ebeveynlerle paylaşmak istiyorum.

Devamını oku: Hakkımızda